ZÁKLADNÉ PRINCÍPY PRE HRU BEZ ROZHODCU NA ANTUKE

 

1.Každý hráč je zodpovedný za všetky hlásenia na svojej strane dvorca (out,  dvojdopad, cez, dotyk, sieť, chybný úder....).

2. Všetky hlásenia „aut“ alebo „za“ by mali byť ohlásené okamžite po odraze lopty a dostatočne hlasno, aby ich počul súper. Ak sa lopta hrá ďalej t.z. opätovne ju zahrá aj protihráč, hra pokračuje ako keby bola lopta zahraná v ihrisku. Po skončení hry sa už žiadne opravné rozhodnutia neprijímajú.

3. Ak vznikne pochybnosť o hlásení, hráč ktorý hlásil, musí súperovi túto pochybnosť ozrejmiť.

4. Podávajúci by mal skóre hlásiť vždy pred každým prvým podaním a taktiež dostatočne nahlas.

5. Stopa loptičky môže byť kontrolovaná po zahraní koncového bodu alebo ak sa hra okamžite zastaví (jeden reflexívny úder je povolený).

6. Ak si je hráč neistý s hlásením súpera, môže ho požiadať, aby mu ukázal stopu lopty. Hráč môže potom prekročiť sieť, aby sa pozrel na túto stopu.

7. Ak hráč zmaže stopu, uzná bod protihráčovi.

8. Ak vznikne nezhoda o stope lopty, hráči sa dohodnú na „novej lopte“. Ak sa hráči nedohodnú, platí rozhodnutie hráča, ktorý hrá na strane „spornej lopty“.

9. Ak hráč nesprávne ohlási „za“ a potom si uvedomí, že lopta bola dobrá, tak tento hráč stráca bod.

10. Hráči, ktorí nekonajú fair podľa týchto princípov, môžu byť  organizátorom súťaže napomínaní za nešportové správanie, vedúce až ku skreču zápasu.

11. Ak hráči majú vopred pochybnosti o priebehu rozhodovania zápasu, môžu si zavolať rozhodcu. S nomináciou rozhodcu musia obidvaja hráči súhlasiť a rešpektovať jeho rozhodnutia počas zápasu

 

Ankety

Páčia sa vám tieto stránky?
 

Kto je Online

Máme online 7 hostí 

Počítadlo

Dnes7
Včera1
Týždeň13
Mesiac50
Všetko16602

VCNT - Visitorcounter

Dátum

Sobota, 23 September 2023

Čas

Meniny má

Predvčerom: Matúš
Včera: Móric
Dnes: Zdenka
Zajtra: Ľuboš,Ľubor
Pozajtra: Vladislav